piątek, 7 czerwca 2013

Liebster Blog

W sumie tak nie do końca lubię się publicznie uzewnętrzniać, jednak Katarzyna Szolc z "Filmowego melanżu", która zaprosiła mnie do tej zabawy, zadała na tyle ciekawe i niepospolite pytania, że na przekór sobie wezmę udział w tej zabawie :)

Pytania Katarzyny Szolc brzmią następująco:

1. Kiedy ostatnio byłaś/eś w teatrze i na czym?

    - Hmm...dość dawno, nie przepadam za teatrem.  Wow :O Jak teraz zauważyłem to było aż 5 lat  temu! :D Byłem na "Mistrzu i Małgorzacie" w reżyserii Janusza Kijowskiego w Olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza. Ten spektakl wspominam dość pozytywnie, ale zdarzały się takie, które mnie zmęczyły, więc ogólnie teatrowi mówię - raczej nie ;)


2. Twórczość jakiego artysty malarza (grafika, rysownika itp.) cenisz/lubisz najbardziej i dlaczego?

      -  Chyba najbardziej lubię działa Rembrandta Harmenszoona van Rijna. Jakoś tak mi zostało ze "szkoły" ;) Na studiach miałem przedmiot o historii sztuki i ten malarz zrobił na mnie wtedy największe wrażenie. Lubię jego styl i uważam, że jest chyba najlepszym malarzem holenderskim.  No i oczywiście jego "Wymarsz strzelców" czy też "Straż nocna" - jak kto woli (choć po renowacji już nie taka nocna ;))

3. Jaki jest smak Twojego dzieciństwa?

     -  Muszę przyznać, że jako dziecko nie byłem zbytnik smakoszem i nie miałem jakichś ulubionych potraw czy smakołyków :/ Ale wiem, że guma Turbo była całkiem niezła :) Taka brzoskwiniowa, więc stawiam na nią. Edit: W sumie mogę jeszcze dodać, że zawsze lubiłem makaron ze śmietaną, truskawkami i cukrem ;)

4. Ulubiony reżyser?

     - Z tym będzie trudno, bo jest ich kilku, ale postawię na,  niedocenionego jeszcze przez Akademię, Martina Scorsesego. Jego filmy zawsze robiły na mnie ogromne wrażenie i najważniejsze jest to, że mogę je oglądać po kilka razy. To dla mnie bardzo istotne. "Chłopcy z ferajny", "Kolor pieniędzy" - to chyba moje dwa jego ulubione obrazy. Dzięki bogu, że nie zadałaś pytania o ulubiony film...

5. Najgorszy film jaki widziałaś/eś?

    - W sumie z tego co pamiętam było ich do tej pory 5.  Podam ten najgorszy z najgorszych żeby nie było, że się wymiguję od odpowiedzi ;) "Płonące istoty" (Flaming Creatures) z 1963. Zabij mnie - nie wiem o co tam chodziło, ale to chyba nie był film, w którym miało o coś chodzić :) Obejrzałem z czystej ciekawości zainspirowany książką "Midnight Movies". Muszę Cię jednak zmartwić, bo w moim zestawieniu 5 najgorszych filmów, czyli takich, którym bez żadnych skrupułów dałem 1/10 był też jedne z Twoich ulubionych filmów - "Las Vegas Parano" :D Ale to tak tylko na marginesie:)


6. Miejsce do którego chętnie wracasz?

    - Zawsze chętnie wracam do domu. Tak po prostu. Bez kombinowania z elokwentną odpowiedzią.

7. Jakiej porannej czynności najbardziej nie lubisz?

- To jest chyba najbardziej śmiechowe i oryginalne pytanie z całego zestawienia :D Ale odpowiedź, być może będzie jeszcze śmieszniejsza, bo nie lubię...zakładania skarpetek :D Szczególnie jak są takie twarde i skurczone jakby nikt nie dolał płynu do płukania do prania :D Jednak ostatnio trafiłem na dobrego dostawcę i problem ten prawie zniknął (dostawcę skarpetek, oczywiście ;)) 

8 . Podstawówka, gimnazjum, liceum, studia czy praca - cofnęła/ął byś się w czasie czy nigdy w życiu nie chciałbyś już tego powtarzać ?

    -  Studnia wspominam dobrze. Można powiedzieć, że u mnie one ciągle trwają ;) Reszta to istny koszmar :D Choć w technikum poznałem moją wspaniałą dziewczynę, więc nie było tak najgorzej ;)

9. Gdybyś jeszcze raz miał/a wybrać studia to zmienił/abyś kierunek studiów?

    -  Wydaje mi się, że nie. Chociaż jednak może i tak :) Jakby było filmoznawstwo w Olsztynie, to bym wybrał właśnie je ;) Choć kulturoznawstwo i dziennikarstwo (no i krótki epizod z filozofią) także były bardzo ciekawe i otworzyły mój umysł na wiele, wcześniej nieznanych, obszarów wiedzy i kultury. 

10. Miejsce Twoich marzeń to?

    - Hmm...ogólnie lubię nasz "dziki" kraj, ale jakbym nie miał żadnych zobowiązań (i dużo kasy), to chciałbym mieć winnicę we Włoszech ;) (w sumie nie do końca zrozumiałem pytanie, ale mam nadzieję, że odpowiedź jest satysfakcjonująca)

11. Najbardziej przydatny gadżet jakiego używasz?

    - Chyba jednak, mimo wszystko, smartfon :/ Bez niego ani rusz. Wszystkie moje książki, muzyka, czasem filmy, komiksy, a do tego nawigacja, Internet, kontakt z ludźmi są w tym małym pudełku (chociaż w sumie jak się posiada Nota 2, to określanie go małym zakrawa na absurd :D).  

To by było na tyle. Znacie mnie już troszkę lepiej. Mam przynajmniej taką nadzieję ;) 

Teraz kolej na moje pytania :D

1. 5 rzeczy które warto, Waszym zdaniem, zrobić przed śmiercią?
2. 5 kobiet/mężczyzn z którymi chciał/abyś zgrzeszyć? (teraz wyjaśniam: w zależności od płci -> mężczyźni Hetero wpisują kobiety,  kobiety Hetero wpisują panów; osoby Homo wpisują według powyższego schematu tylko odwrotnie, osoby Bi wpisują co tam sobie chcą :D)
3. 3 ulubione napoje wyskokowe/drinki? 
4. Kto Twoim zdaniem jest najbardziej zdegenerowaną albo ześwirowaną gwiazdą muzyczną (do wyboru)?
5. Wolisz koty czy psy? Odpoiedź "nie lubię ani jednych ani drugich" także wchodzi w grę, ale jest słabiej punktowana ;)
6. Gdybyś mógł/a spotkać się z jedną sławną, bądź nie, osobą żyjącą obecnie, bądź w całej minionej historii  świat, kto by to był i dlaczego?
7. Ulubiony teledysk?
8. Teraz będzie banalnie, ale co mi tam - trzy rzeczy, które zabralibyście ze sobą na bezludną wyspę?
9. Auta w jakim kolorze nigdy byście nie kupili i dlaczego? :D
10.  Na co wydalibyście 1 mln $?
11.  Gdybyście mieli możliwość wgrania sobie jednego języka, bez żadnych problemów i trudności z uczeniem się (jak Neo w Matrixie), jaki to byłby język i dlaczego akurat ten?

Do zabawy zapraszam (mam nadzieję, że się zgodzą):
Clover - właścicielkę "Roztargnionej sowy"
Paulinę (jak zdąży przed wyjazdem) z "W świecie słów"
luckyluke'a (mam nadzieję, że się nie obrazisz za to, iż nie posługuję się Twoim pełnym imieniem i nazwiskiem ;)) z bloga "Paragraf 22 i pół

Zapraszam do zabawy !
 

21 komentarzy:

 1. Super odpowiedzi i nie dziwię się co do Las Vegas Parano, bo wiem ,że albo się go kocha albo nienawidzi;D
  W pytaniu o miejsce marzeń chodziło o jakąś lokalizacje na świecie, ale gdybyś odpisał np. łóżko to też bym zrozumiała;D
  Co do malarzy holenderskich to ja jednak od Rembrandta bardziej lubię Jana Vermeera:)
  Wymyśliłeś świetne pytania! Aż mnie korci, aby na niektóre odpowiedzieć;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może połamiemy zasady i nominuję też Ciebie?;>

   Usuń
  2. Oj nie, oj nie:) po prostu spodobało mi się pytanie nr 6 i 11:D ale mogę odpowiedzieć tutaj:
   nr 6 - z Romanem Polańskim gdyż chciałabym się go zapytać jaki ma stosunek do Polski i czy czuje się polakiem
   nr 11 - wgrałabym sobie hiszpański, bo choć coś tam umiem powiedzieć w tym języku to chciałabym potrafić się w nim porozumiewać bez żadnych problemów

   dobra wyłączam moje gadulstwo i wracam do etyki ogólnej ehh...

   Usuń
  3. No, w przypadku Polańskiego, to rzeczywiście ciekawe zagadnienie :) Bo my go tu w kraju traktujemy jak naszego i piejemy zachwyty, że jaki to on Wielkim Polak jest, a on może mieć w sumie po tylu latach na "obczyźnie" nasz kraj głęboko nie powiem gdzie :)

   Etyka ogólna?;> Jakiś przedmiot z bloku A, czy ja tu wyczuwam Filozofię?;>

   Usuń
  4. Etyka ogólna jak najbardziej związany z filozofią -> etyka Sokratesa, Platona, św. Augustyna, ale też Kanta czy Milla. Przedmiot z bloku obowiązkowych przynajmniej na moim wydziale;) tkwię jeszcze po uszy w historii i teorii sztuki, choć to mój przedmiot nadprogramowy to egzamin muszę zdać do końca czerwca mam straszność na uczelni...

   Usuń
  5. W zeszłym semestrze maiłem Egzamin z etyki ogólnej :) Bardzo ciekawie przedstawiony temat przez panią profesor został zaliczony w trzy migi :) Ale wiem, że jak się trafi męczący wykładowca to filozofia może zabić :(

   Z Historii sztuki też kiedyś nieźle ryłem i z muzealnictwa i w ogóle...ehh...studia to w okresie sesji naprawdę jest masakra :/

   Usuń
  6. Mam świetnego wykładowce z etyki ogólnej więc liczę, że i egzamin pójdzie gładko, a przynajmniej równie gładko co kolokwium;)

   Historie sztuki uwielbiam dlatego chodzę na te zajęcia ale po kolokwium jakie zafundował wykładowca (z przeproszeniem) robię w gacie przed egzaminem:/

   mi się zwaliło wszystko naraz: mam tylko 3 egzaminy ale za to wszystkie straszne, muszę teraz zrobić praktyki, bo we wrześniu mnie nie ma, muszę skończyć artykuł razem z koleżanką i napisać 1 rozdział pracy licencjackiej...czerwiec wyrwany z życiorysu, więc szybko nie pojawi się u mnie nowy wpis:/

   Usuń
  7. Wow:O artykuł na licencjacie i do tego zajęcia dodatkowe z historii sztuki ! No, gratuluję ;)

   Ja pierwszy artykuł będę właśnie niedługo zaczynał pisać ;)

   Usuń
  8. Jak uda się skończyć do 10 lipca gdzie w obroty weźmie go recenzentka to wtedy będziesz gratulował;D i ogólnie jak przeżyję ten czerwiec;) ale dziś mam znacznie lepsze nastawienie więc może jakoś się uda:D

   To trzymam kciuki za Twój artykuł oby gładko poszło:)

   Usuń
  9. Przeżyjesz, przeżyjesz ;) A gratulować już jest czego. Choćby samego zapału do pisania, prowadzenia bloga i uczestniczenia w zajęciach dodatkowych ;)

   Ja mam termin do 20 czerwca, więc wypadałoby już zacząć go tworzyć :D

   Ale dzięki i Tobie też życzę powodzenia!

   Usuń
 2. Wolę Hiszpanię niż Włochy :) Aha i nie czuję sie obrażony, bo bardzo lubię swój stary nick :D Co do pytań - być może kiedyś zmobilizuję się, żeby na nie odpowiedzieć, chociaż w gruncie rzeczy unikam blogowych zabaw. Tym razem jednak całkiem ciekawe się wydają... Przemyślę to :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przemyśl to Łukaszu ;) Z chęcią bym przeczytał Twoje odpowiedzi :D Szczególnie na kilka pytań ;)

   Usuń
 3. Oj. Arku, miałam nie brać udziału, dopóki nie zobaczyłam Twoich pytań... Są świetne! Wezmę udział z przyjemnością!
  Ale podniosę rękawicę! Najpierw odniosę się do Twoich odpowiedzi. Guma turbo, kluski z truskawami, Martin Scorsese - omnomnom! Nie lubisz Las Vegas Parano!???? Ojej!!!!! "This is bat country"! Nic? Nic a nic? Ojej!
  Jakie technikum skończyłeś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciesze się, że moje ciężko wydumane pytania Ci się spodobały ;) Nie by łato wymyślić coś oryginalnego, ale jakoś się udało ;)

   Troszkę nie wiem czy jesteś rozczarowana moimi kluskami, gumą i Martinem, czy to wyraz aprobaty;> Mam nadzieję, że to drugie ;]

   Technikum Ekonomiczne (o zgrozo) na kierunku (jak można się w taki sposób w ogóle wyrazić) Hotelarstwo :D

   No i niestety ie lubię "Las Vegas Parano" :( Ale już nie raz bylem za to wyśmiewany ;) więc już tak nie boli jak kiedyś :D

   A teraz zapraszam do odpowiedzi na moje pytania! Sasasasas...

   Usuń
  2. Eh :) Nie rozczarowana! Całkowicie się pod tym podpisuję!!! :) Jeszcze gumy Donald... Naklejki!
   Technikum ekonomiczne, lol!!! Eh, jakie życie jest pokrętne, nie?
   Nie wyśmiewam Twojej antypatii do LVP, po prostu... jej nie rozumiem :) Ja uwielbiam! Zwłaszcza pod wpływem... ;)
   Odpowiem na pewno! :)

   Usuń
  3. Uff...no to kamień z serca ;)

   A życie rzeczywiście bywa pokrętne :D Ciekawe jakby zareagowały moje nauczycielki, z tejże szkoły, na to co teraz robię :D Kiedyś się wszystkie zmówiły i wystawiły mi takie stopnie, że średnia na koniec roku nie dobiła nawet do 3.0 :D

   Usuń
  4. Aż tak? Oj!!!! Rzeczywiście, musiały się ZMÓWIĆ! :P

   Moje odpowiedzi: http://wswiecieslow.blogspot.com/2013/06/liebster-blog.html
   Enjoy :)

   Usuń
  5. A żebyś wiedziała ;)

   Już zaraz czytam :D

   Usuń
 4. Uwaga !!!

  Apel do osób nominowanych :)

  W pytaniu o gwiazdę wkradł się błąd, który już poprawiłem. Zamiast zdenerwowaną (skąd tez to się wzięło)miało być oczywiści ZDEGENEROWANĄ ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli chodzi o Scorsese - jakoś mam do niego urazę po oglądnięciu sztywnego i według mnie bełkotliwego "New York, New York". Bądź co bądź cenię sobie jednak bardzo jego "Taksówkarza", a także "Aviatora".

  Jeżeli zaś mowa o Twoich pytaniach... lepszych dotąd nie widziałem. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "New York..." masz rację, jest słabe, ale resztą filmów nadrabia;)

   A co do pytań - dzięki! Starałem się;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...